ана тілі 4 сынып Жусан иісі
Сынып:4 - Б |
Пәні: Ана тілі |
Мұғалім: Ермекбай Ш. С |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Жусан иісі. С. Мұратбеков |
|||
Сабақтың мақсаты:
Міндеттері: |
Шығарманың мазмұнын талдай отырып, жазушының кейіпкер бейнесін ашудағы шеберлігін таныту. 1.Кейіпкерге талдау жасау; 2. Шығармашылық жұмысқа жұмылдыру арқылы таным түсініктерін дамыту; 3. Топ ішінде ынтымақтастықты қалыптастыру |
|||
Күтілетін нәтижесі: |
-Кейіпкер жайлы толық мәлімет ала отырып, автор өмірімен танысады. -Әңгімедегі кейіпкердің іс-әрекетіне сыни тұрғыдан баға береді, мәтін мазмұнын толық түсінеді; -Топ ішінде ынтымақтастық қалыптасады |
|||
Дереккөздер: |
Оқулық, С. Мұратбеков портреті, қима қағаздар, А3 қағазы, стикерлер, маркерлер, критерий парақшасы, ақыл қалпағы, венн диаграмма, алма ағашы макеті. |
|||
Кіріктірілген модульдер: |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Оқытудағы басару және көшбасшылық |
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||
Ұйымдасты-ру кезеңі. |
Сыныпта жақсы психологиялық ахуал туғызу үшін «Жылы лебіз» тренингін өткіземін. |
Оқушылар шеңберболып тұрады да, бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
||
Топқа бөлу
|
1, 2, 3, 4 санау арқылы топқа бөлу |
Санау арқылы5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді |
||
Білу "Ақыл қалпағы” "топтасты-ру” |
"Ақыл қалпағын” дайындау. сұрақтарды араластыру. Акт-ны пайдалана отырып, топтастыру |
Өткен сабақты тексеру барысында дайындап келген сұрақтарын "Ақыл қалпағына” салады. сұрақтарды араластыру. Акт-ны пайдалана отырып, топтастыру. |
||
Түсіну "Миға шабуыл” ЖИГСО
|
Жаңа сабақты ашу мақсатында сұрақтар қою.
”Елші стратегиясы” Әңгімені үш бөлікке бөліп, әр топқа тарату. |
Жаңа сабаққа байланысты сұрақтарға жауап береді.
Әңгімені үш бөлікке бөліп, әр топқа келесі топқа түсінгенін айтып береді |
||
Қолдану "Үш жақты сұхбат” |
Әдіс бойынша А оқушы сұрақ қояды, В оқушы ауызша, С оқушы жазбаша жауап береді. |
Сұрақтарға толық ауызша және жазбаша жауап береді. |
||
Жинақтау Шығармашылық жұмыс "Кейіпкерге хат, өтініш”
|
1-топ: Егер автор болсаң, шығарманы қалай аяқтар едің?. 2-топ:Аянға өтініш жазу. 3-топ:Кейіпкерге мінездеме |
Шығарманы аяқтайды. Кейіпкерге өтініш жазады. Мінездеме жазады |
||
Сергіту сәті |
Орнымыздан тұрайық, Шеңбер жасап алайық. Иілеміз оңға бір, Иілеміз солға бір, Алға қарай бір қадам, Артқа қарай бір қадам. Жоғары-төмен қарайық, Орнымызды табайық. |
Оқушылар өлеңді қимылмен орындайды. |
||
Талдау Пікір-талас. Венн диаграмма. |
-Сол кездегі жетім балалар, қазіргі кездегі жетім балалар жайлы әңгімелеседі, ойларын ортаға салады. |
Өз ойын ашық, еркін айтуға үйренеді. Венн диаграмма толтыруда қазіргі кездегі жетім балалар және сол кездегі жетім балалар туралы біледі. |
||
КЕРІ БАЙЛАНЫС "Даналық ағашы”
|
Аянға хат. Аянға арнап хат жазды. |
Аянға арнап хат жазып ағашқа іледі. |
||
Бағалау |
Критерий арқылы бағалау |
Тиісті бағалары алып, күнделіктеріне қойдырады |
||
Үйге тапсырма |
Қайталау. |
|||